Välkommen till Kulladals FF hemsida

Vi är en förening som varit verksam sedan 1938. Kamratskap, Förebilder och Framgång är viktiga ledord som genomsyrar vår verksamhet, från fotbollsskolan till seniorlagen. Kulladals FF är en förening som erbjuder barn och ungdomar, pojkar och flickor, en meningsfull fritidssysselsättning och en möjlighet att, successivt utifrån sina egna förutsättningar och mål, utveckla sina färdigheter som fotbollsspelare. Föreningen har även en seniorverksamhet vars långsiktiga mål är att Herr Senior ska spela i lägst division 3 och att majoriteten av spelarna ska komma från de egna leden. I Dam Senior stabilisera oss på seniornivå, med majoriteten av spelarna från de egna leden.

Kulladals FF söker fler tränare

2026-11-02 21:09

Kulladals FF söker fler tränare till föreningens pojklag 12 år och äldre. Finns möjligheter i flera av våra lag, både som huvudtränare och assisterande tränare. Vi söker tränare med tidigare erfarenhet som fotbollstränare. Arvode ingår i tränaruppdraget. Vi står även för tränarutbildningar och ledarkläder.

 

Du kommer få vara en del av en välorganiserad förening med duktiga och ambitiösa spelare. Är du intresserad eller känner någon som skulle kunna vara intresserad så kontakta Kulladals FF Fotbollsansvarige Jonas på mail ([email protected]).

P2015 imponerade mot AIK

2026-10-30 20:53

Kulladals FF duktiga Pojkar 2015 fick under fredagen besök av AIK från Stockholm. Ett inspirerat KFF imponerade stort med fin teknisk fotboll och vann matchen med klara siffror. KFF P2015 ligger långt framme både som lag och spelare individuellt. Extra kul att framgångarna smittar av sig på hela truppen. För utvecklingen i Kulladals FF P2015 är stark på alla nivåer. Mycket bra killar! 💙

Ledarstaben för Herr A 2027 är klar

2026-10-20 20:57

Ledarstaben för Kulladals FF Herr A för säsongen 2027 är nu klar. Ny huvudtränare blir Emil Vidovic, som närmast kommer från Saba Palestina som han i år ledde till serieseger i division 4. Emil är en mycket kompetent och ambitiös tränare som vi i Kulladals FF är väldigt glada för att vi lyckades signa. Som assisterande tränare tillkommer Josef Ahmad, som närmast kommer från Hyllie IK. Också en mycket driven och kunnig tränare som kommer komplettera huvudtränare Emil bra. VÄLKOMNA TILL KULLADALS FF!

Glädjande också att Emil Zundja fortsätter som målvaktstränare och Douglas Almström som lagledare. Tillsammans bildar dessa 4 herrar en mycket stark ledarstab som kommer driva Kulladals FF Herr A framåt. BÄTTRE OCH BÄTTRE DAG FÖR DAG 💙

För önskemål att provträna med Kulladals FF Herr A, kontakta huvudtränare Emil Vidovic ([email protected]).

Förändringar i tränarstaben i Herr A

2026-10-16 10:39
Kulladals FF och huvudtränare för Herr A Peter Nilsson har valt att gå skilda vägar inför säsongen 2027 .
 
Peter kom till klubben i ett mycket svårt och utsatt läge, men med mycket små marginaler så misslyckades klubben tyvärr att rädda sig kvar i division 3.
 
Klubben är oerhört tacksam för Peters hårda och professionella jobb samt på sättet han representerade klubben i en svår situation.
 
Vi önskar Peter ett stort lycka till under kommande äventyr, samtidigt som klubben blickar framåt med tillförsikt.
 
Arbetet med att få klart med ny huvudtränare samt assisterande tränare är i slutfasen och vi hoppas presentera tränarstaben för Kulladals FF Herr A för säsongen 2027 inom kort.

Grattis Spolle!

2026-10-14 15:18

Idag gratulerar vi Kulladals FF kanslichef Robert "Spolle" Spoljar på 60-årsdagen. Hur värdefull Spolle är för Kulladals FF går knappt att beskriva med ord. Hans hjärta och engagemang för KFF är gigantiskt och är det något som behövs ordnas i föreningen så går det alltid att lita på Spolle. Spolle har själv spelat i Kulladals FF ungdomslag hela vägen till spel i föreningens A-lag, varit ungdomstränare och i många år arbetat på kansliet. En av Kulladals FF allra största och mest omtyckta trotjänare. STORT GRATTIS PÅ FÖDELSEDAGEN SPOLLE! 💙

Sponsorer

CroisetteICA Kvantum Malmborgs MobiliaAlfred Johanssons Kött & Charkuteri ABSödertorps BilserviceCloudgruppenHSB Per Albins hemXL BYGGCaanel ElteknikWihlborgs BilreservdelarRM KranarKondektorRSBMorupsByggnads AB Malmsjö & PerssonNoa MekaniskaSöderslätts GKMalmö ElskåpBilcenter SydSLTKävlinge PastejVagabondHellges GlasmästeriLimhamns Kläder

Samarbetspartners

IntersportThe ClinicNordic WellnessGranberg RedovisningsbyråTriangelns BingoHYDInterflagg